Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2-1 Λυτρώθηκε στο τέλος ΡΕΠΟΡΤΑΖ

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Γεώργιος Ασλανίδης με βοηθούς τους κ.κ. Ατματζίδη – Αναστασιάδη.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος Κατερίνης επί του Καλλιθεακού Καλλιθέας με σκορ 2-1 σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Μυλαυλάκου για την τρίτη αγωνιστική της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.

Μέτρια ποιοτικά η αναμέτρηση με τους δύο αντιπάλους να παίζουν με αντεπιθέσεις και να υστερούν στην τελική τους προσπάθεια, πρόβλημα που πρέπει να λύσουν οι προπονητές των ομάδων ΧάρηςΙωαννίδης και Κοσμάς Ζαζόπουλος αντίστοιχα.

Ο Ατρόμητος βρέθηκε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς, βρήκε όμως τα ψυχικά αποθέματα και γύρισε υπέρ του το ματς στα τελευταία λεπτά παίρνοντας το τρίποντο δίκαια.

Ο Καλλιθεακός με πολλά νέα παιδιά στη σύνθεσή του, έδειξε ότι χρειάζεται αρκετή ακόμη δουλειά και σίγουρα το μέλλον του ανήκει, αφού έχει όλα τα φόντα, για μια αξιοπρεπή πορεία.

Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του σκόρερ του Καλλιθεακού Νίκου Τσελίκα στο 10Ο λεπτό ο ποίος διεκομίσθη με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Κατερίνης

( πρόβλημα στην ωμοπλάτη).

Φάσεις και γκολ

Μόλις στο 5΄ ο Νίκος Τσελίκας φορ της Καλλιθέας με σουτ πλασέ από καλή θέση έγραψε το 0-1, ενώ μετά από πέντε λεπτά τραυματίστηκε και το κενό του φάνηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Στο 38΄σε γέμισμα του Δημόπουλου αποδέκτης της μπάλα έγινε ο Τσιβελεκίδης ο οποίος με σουτ πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 40΄ ο Ζωγράφος σούταρε από καλή θέση, η μπάλα όμως πέρασε λίγο αόυτ.
Στο 42΄διαγώνιο σουτ του Δημόπουλου, μπλόκαρε ο Καρασκόρδας.

Στο 62΄ μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα σε σουτ πλασέ από τον Βογιατζή βγαίνοντας τετ-α – τετ αστόχησε.

Στο 67΄διαγώνιο σουτ πλασέ του Δημόπουλου από θέση δεξιά, απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρασκόρδας.

Στο 87΄ο Δημήτρης Δημόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-1.