Κυριακή 6 Ιανουαρίου 2013

Φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου ΠΑΟ ΚΑΤΩ ΜΗΛΙΑΣ - ∆ΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ 3-2

Η ομάδα του Π.Α.Ο. Κάτω Μηλιάς  αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα την ομάδα από το Μοσχοχώρι.
 Της δυνάμεις τους έδειχνα οι δυο ομάδες που διεξήχθη στο γήπεδο της Κάτω Μηλιάς το Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013.
Ο αγώνας είχε όλα εκείνα τα στοιχεία ενός δυναμικού παιχνιδιού και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Οι καλύτερες φάσης και γκολ του παιχνιδιού, στο 12΄λεπτο ο Τζήκας Α. άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, στο 23΄ λεπτό ισοφάρισαν  οι φιλοξενούμενοι κάνοντας 1-1. Στο 32΄λεπτο ο ΠΑΟ ξανά πήρε το προβάδισμα με ένα όμορφο πλάσε από τον Αδάμο Ι. Πριν την λήξη του ημιχρόνου η Δόξα ξανά έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Σταφίδα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟ πίεσε πολύ για το τρίτο τέρμα και ήρθε στο 58΄ λεπτό με τον Γκόλια Ε. με ένα εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 3-2.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με τρεις πολύ καλές ευκαιρίες στο 65΄ λεπτό με ένα καλό σουτ και δυο χαμένα πέναλτι στο 76’ λεπτό και στο 87’ λεπτό αντίστοιχα όπου ο τερματοφύλακας της Μηλιάς Ντασίοπουλος Κ. κατάφερε και κράτησε την νίκη για την ομάδα του.