Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2013

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ – ΠΑΟ Κ. ΜΗΛΙΑΣ 1-0

Οι ατυχία του ΠΑΟ Κ. Μηλιάς δεν έχει όρια.

Πήρε τη νίκη η Αναγέννηση με την ψύχη στο στόμα  1-0 στο γήπεδο του Σβορώνου επί του ΠΑΟ Κ. Μηλιάς.
Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο 30λεπτο άρεσαν, είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και πίεσαν του γηπεδούχους με πολλές καλές ευκαιρίες που δεν κατάφεραν οι παίχτες του ΠΑΟ να σκοράρουν.
Η Αναγέννηση πέτυχε το πολύτιμο γκολ της νίκης στο 44’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπαζήση.
Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Παπαζήσης όταν από την λάθος έξοδο του τερματοφύλακα επιχείρησε ψηλοκρεμαστό σουτ  πλασέ προς την εστία ο Μιχαλήτσος απέκρουσε με το χέρι είδε την κόκκινη και έγινε και το 1-0.

Στην επανάληψη η ΠΑΟ ανέβασε στροφές και στα τελευταία λεπτά της συνάντησης έχασε ευκαιρίες να φέρι το παιχνίδι στα ίσια και με δέκα παίχτες.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Πολυχρόνης με βοηθούς τις δίδες Τσικλιτάρη Δ. και Τσικλιτάρη Β.