Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

Αετός Καρύων - Απόλλων Ράχης 0 - 1 3ης Αγωνιστική του 2ο ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Πιερίας

Με καλή εμφάνιση του Φωτίου Ι. πήρε την νίκη ο Απόλλων Ράχης .

Για την 3ης Αγωνιστική του 2ο ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Πιερίας η Ράχη πήρε τους τρεις βαθμούς με την ψύχη
στο στόμα με  0-1 μέσα στο γήπεδο της Κ. Μηλιάς.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο 30λεπτο άρεσαν, είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και πίεσαν του γηπεδούχους ο που πέτυχαν και το πολύτιμο γκολ της αναμέτρησης.
Στο 7˚ λεπτό η πρώτη φάση του παιχνιδιού ο Φωτίου Αθ. βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση   πλάσε έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμενους.

Στην επανάληψη ο Αετός ήταν καλύτερος ανέβασε στροφές  έχασε πολλές ευκαιρίες να φέρι το παιχνίδι στα ίσια  άλλα δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφυλακα της Ράχης όπου σε κάθε στιγμή που χρειαζόταν ήταν εκεί.